"World of Dance - Polska" FINAŁ. Ildar Gaynutdinov wygrał pierwszą polską edycję tanecznego programu! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Jurorzy "World of Dance - Polska": Michał Malitowski, Rafał "Roofi" Kamiński i Edyta Herbuś wybrali pierwszego zwycięzcę! Co się wydarzyło w finale i kto wygrał 100 tysięcy dolarów?

Multimedia

"World of Dance - Polska" FINAŁ - co się wydarzyło?

To już finał "World of Dance - Polska"! Zwycięzcę wybrali jurorzy - Edyta Herbuś, Rafał "Roofi" Kamiński i Michał Malitowski, a o główną nagrodę walczyło sześciu fenomenalnych finalistów z trzech grup (juniorzy, dorośli, formacje).

Wszyscy finaliści pierwszej polskiej edycji. Kto wygra 100 tys. dolarów? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Każdy z finalistów zaprezentował się na scenie w choreografii wybranej przez siebie, która pozwoliła wyłonić jurorom najlepszych uczestników z każdej z kategorii. W kategorii jurorów "walczyli" ze sobą Sara Silva i Mateusz Stawowy oraz Atom Mini. Sara i Mateusz zatańczyli do muzyki z animacji "Hotel Transylwania". - Świetnie ze sobą współgracie. Sara jest odpowiedzialna za technikę, Mateusz za i to się pięknie komponuje - zauważyła po występie Edyta Herbuś. Para otrzymała 96 punktów. Po pokazie Atom Mini, Roofi podziękował dzieciakom, że trafiły w jego gusta. - Za każdym razem jest potęp - wskazał. Formacja zdobyła 97,3 pkt i to ona przeszła do ścisłego finału.

W kategorii dorosłych o wygraną walczyli Beat&Kuchta oraz Ildar Gaynutdinov. - Według mnie jesteście wyjątkowi (...) Mam do powiedzenia jedno - łał - oznajmił Roofie po występie Bety&Kuchty i przyznał im maksimum możliwych punktów. Razem jurorzy przyznali chłopakom średnią 97,7 pkt. - Zatańczyłeś fenomenalnie - ocenił po pokazie Ildara Michał Malitowski. - Jesteś absolutnie boskim stworzeniem - wskazała natomiast Edyta Herbuś. Ildar wygrał z Betą&Kuchtą, bo dostał aż 99,7 pkt.

Wśród formacji dwie najlepsze to East Side Crew i TSN. Zatańczony do piosenki Bruno Marsa układ East Side Crew zachwycił jurorów. - Uwielbiam ten styl - wyznał Roofi. Średnia punktów dla zespołu to 97. Czas na TSN. - Bronicie się jakością - wskazała Edyta Herbuś. - Jestem sercem z wami - dodała. Roofi zauważył, że podczas punktacji może zabraknąć skali i ostatecznie formacja zdobyła 99 punktów.

Edyta Herbuś zakochała się w finaliście programu? To on wygra? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Wybrana trójka stanęła do walki o nagrodę główną. W ostatecznym starciu musieli się zmierzyć z tańcem wybranym przez jury. Atom Mini zadedykowali występ finałowy swojej młodszej koleżance, która zachorowała i nie może dalej tańczyć w grupie. - Teraz rozumiem, dlaczego tak się wzruszyłam - powiedziała Edyta. Dzieciaki zdobyły 97,3 pkt. Po tańcu Ildara, Edyta Herbuś podeszła, aby podziękować mu z bliska. - Dowodzisz, że żeby mówić, nie trzeba używać słów - wskazał Roofi. Ildar otrzymał 99,3 pkt, a jego średnia z obu występów to 99,5 pkt. Na koniec - TSN. - Was nie ogląda się po to, żeby oceniać, ale po to, żeby zobaczyć show - stwierdził Roofi. - Czasami jest tak, że ogląda się słaby film, ale świetnych aktorów. Tu tak było - wy jak zwykle znakomici, ale w nieco gorszym otoczeniu - powiedział natomiast Michał. Ich średnia to 99 pkt.

"World of Dance - Polska" wygrał Ildar Gaynutdinov!

Wszystkie stylizacje Edyty Herbuś. Kto przygotowuje dla niej stroje? [GALERIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • finał na bardzo wysokim poziomie i bardzo wyrównany na ostatnim etapie (gość)

  Korekta: (tak na marginesie-tancerze i gimnastycy artystyczni z Europy Wschodniej mają jakieś wyjątkowe predyspozycje do tych dziedzin)

  17.11.2018 13:02
 • finał na bardzo wysokim poziomie i bardzo wyrównany na ostatnim etapie (gość)

  Gratulacje dla zwycięzcy. Naprawdę bardzo dobry tancerz. Wyjątkowy i niebanalny. Bardzo dobrze świadczy o naszej edycji tego programu. Jej poziomie itp. Tym bardziej, że to pierwsza europejska wersja World of Dance. (tak na marginesie-tancerze i gimnastycy artystyczni mają jakieś wyjątkowe predyspozycje do tych dziedzin) Szkoda trochę, że nie wygrał, któryś z rodzimych uczestników, ale z drugiej strony pokazaliśmy tym werdyktem, że nie jesteśmy tylko polską edycją, ale właśnie otwartą i gościnną europejską. W innych kwestiach- do przewidzenia było raczej, że w grupie juniorów Roofi wyżej oceni dziecięcą formację. Edyta więcej pkt. dała Sarze i Mateuszowi i szkoda, że Michał nie zrobił tak samo. Trochę na to liczyłam, ale może po prostu bardzo dużo od nich wymaga (a może i tych dymów w ich pokazie było trochę za dużo). Na takim etapie każdy szczegół może mieć znaczenie. W grupie dorosłych po pierwszym etapie finału trzeba było pożegnać kolejny duet, któremu kibicowałam i to mimo, iż Beta i Kuchta zostali nagrodzeni 100-chyba pierwszą Roofiego. W grupie formacji wybór spośród dwóch ekip wydaje mi się zasadny. Żal jedynie, że na ostatniej prostej programu nie było np. tak: solista, duet, formacja, a były ostatecznie aż dwie formacje. Super natomiast jest to, że w tym programie do samego końca wynik zależy od profesjonalnego jury. Dobrze, że nie jest tak jak w Top Model gdzie w najważniejszym, decydującym momencie głos oddawany jest widzom. A z ich gustami jest różnie i nie zawsze wybór pada na najlepszego, a np. na najbardziej lubianego. A jednak w programach gdzie stawka jest tak wysoka decydujący głos powinni mieć profesjonaliści. Nawet w programie ze znanymi osobami jakim jest TTBZ tak jest, a co dopiero mówić o programie takim jak WoD gdzie ostateczne rozstrzygnięcie decyduje często o przyszłych losach uczestnika. Dlatego też pewnie z rozwagą przyznawano w całym tym tanecznym programie max. noty. Na wcześniejszych etapach przyznała je chyba tylko Edyta i to bodaj zaledwie 2 razy. Natomiast w finale w dowód uznania i chęci nagrodzenia i wyboru najlepszych się już posypały. Zwłaszcza w 2 jego etapie. Nawet bardzo wymagający Michał dał 100 pkt.

  17.11.2018 12:54
 • Rozczarowany (gość)

  Miałem wrażenie, że jestem w Rosji... Jak można?!

  17.11.2018 10:58

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×