"Wracajcie, skąd przyszliście". Piotr Kraśko chce być jak uchodźca w nowym reality show? Będą kontrowersje? [ZDJĘCIA]

Piotr Kraśko razem z grupą Polaków wyrusza szlakiem, który pokonują uchodźcy w poszukiwaniu lepszego lub bezpiecznego życia. Bohaterowie będą mieli okazję poznać rzeczywistość ludzi, których do tej pory widzieli jedynie w telewizji. Program "Wracajcie, skąd przyszliście" już przed premierą budzi kontrowersje! Będziemy mieli do czynienia z programem, który otworzy Polakom oczy, czy bardziej z żerowaniem na ludzkiej tragedii?

Multimedia

"WRACAJCIE, SKĄD PRZYSZLIŚCIE" - OPIS PROGRAMU

Panujący w Europie kryzys migracyjny to największe tego typu zjawisko od czasów wojennej emigracji z połowy XX wieku. Za początek kryzysu uznaje się 2015 rok, ale już wcześniej wzrastała liczba masowo przybywających na Stary Kontynent. Dziś sytuacja imigrantów jest jednym z palących problemów, z jakimi zmagają się poszczególne państwa oraz Unia Europejska.

Obecnie ponad 21 mln ludzi – 0,3% populacji na świecie – to osoby, które opuściły swój kraj z powodu konfliktów zbrojnych czy prześladowań. Zmuszeni do pozostawienia swoich domów i rodzin, wyruszyli w nieznane.

Dwa nowe seriale i reality show o uchodźcach. Sprawdźcie jesienne nowości TVN!Zobacz więcej

Piotr Kraśko w towarzystwie szóstki Polaków wyruszy szlakiem migracyjnym. Udadzą się w drogę na Bliski Wschód. Przez Niemcy, Austrię, Węgry i Serbię dotrą do Grecji. I dalej w stronę Libanu, aż do Kurdystanu. Będzie to jedna z najtrudniejszych wypraw w ich życiu. Przez prawie miesiąc będą żyli jak uchodźcy i z uchodźcami.

Pozbawieni portfeli, telefonów i paszportów trafią do obozu dla uchodźców, znajdą się na łodzi z przemytnikami, będą mieli także okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda życie w miejscu, gdzie panuje destabilizacja.

Agata Młynarska została twarzą stacji! Co będziemy oglądać jesienią? [GALERIA]Zobacz więcej

W trakcie tej wyprawy poznają ludzi, którzy żyją w obcym państwie i budują swoje życie od zera. Usłyszą od nich wzruszające, a czasem mrożące krew w żyłach historie. Jak ta tułaczka wpłynie na poglądy bohaterów dotyczące migracji? Czy po tym, co ich spotka, będą inaczej patrzyli na swoje życie? Co wyniosą z tej niezwykłej podróży?

Program "Wracajcie, skąd przyszliście" będzie liczył 4 odcinki i jego emisja jest zaplanowana na jesień 2018 roku, chociaż TVN jeszcze nie podało konkretnej daty premiery. Program jest polską wersją australijskiego formatu "Go Back to Where You Came From" z 2011 roku.

Zobacz galerię

Źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Aleks (gość)

    Co za ignorant!

    09.08.2018 20:02
  • No comments. (gość)

    No comments.

    09.08.2018 17:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×