"XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów". Gorące cygańskie rytmy w TVP - zobacz zwiastun!

Telewizyjna Dwójka zaprasza na wspaniałe widowisko muzyczno – taneczne, które odbędzie się w Ciechocinku. Podczas koncertu publiczność będzie miała szansę usłyszeć utwory w różnorodnych stylach muzycznych, prezentowane przez solistów i solistki oraz całe zespoły, a także zobaczyć występy taneczne. Zobacz, kto wystąpi!

Multimedia

"XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów" w sobotę, 20.07.2019 o godz. 20:00 w TVP2! - sprawdź program tv

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów to największa w Europie impreza poświęcona kulturze romskiej, organizowana nieprzerwanie od 1997 r. Inspiratorem wydarzenia jest Don Vasyl Szmidt, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor.

Dzieci od 9 do 14 lat będą mogły wziąć udział w programie! Show wykreuje nową Roksanę Węgiel?Zobacz więcej

Na scenie plenerowej wystąpią najbardziej znani przedstawiciele kultury romskiej, m.in. Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy w składzie: Nicol, Inez, Mardzana, Iza, Monica, Zuza, Petro, Vasyl Junior, Elza, Dziani, Ćhaj Pharta (Anglia) oraz grono najbardziej znanych europejskich romskich zespołów: Cygańscy Książęta, Zespół Letisja (Szwecja), Teatr Rada (Białoruś), Bałkan Expres (Bałkany), Jan Bending (Czechy), Monika Bagarova (Czechy), Mako Mamuko (Słowacja), Gipsy Anća (Węgry), Dusi Bend (Bułgaria), David Bend (Węgry), Monika Rigo (Macedonia), Ćhaj Mercedes (Kanada), Sara Textiera (Niemcy) i inni.

Festiwal w Ciechocinku poprowadzą Anna Popek i Dziani.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Tomek (gość)

    Jaka publika- głównie kuracjusze. Publiczności nie brakowało. Widać disco polo się przebija wszędzie. Na inny rodzaj muzyki widać brak sponsorów. Mamy w odbiorniku tv chyba więcej kanałów żeby nie narzekać.

    21.07.2019 07:24
  • Chaj. (gość)

    Jestem cyganką i uwierzcie mi że to nie jest to na co czekałam wstyd noralmnie ja lubię disco polo ale profesionale a to przerobione piosenki gdzie to mogę zgłosić żeby przestali robić te festiwale.

    20.07.2019 23:44
  • Mloda (gość)

    Cyganki nie umieją tańczyć, tylko kieckami trzepia

    20.07.2019 23:37
  • Ilona (gość)

    Ale dlaczego wszyscy spiewaja z plejbeku

    20.07.2019 23:19
  • Ja (gość)

    Kordek. Inaczej przestanę Cię lubić

    20.07.2019 22:54
  • Ja (gość)

    Dlaczego ma być romem? Komuś to przeszkadza? Mnie nie! I kocham ludzi którzy nie mają problemów by utożsamiać się z innymi. .. Kordek. ..zaśpiewa z d wasylem ....ore..ore proszę ☺

    20.07.2019 22:53
  • Ja (gość)

    Disko polo....ale pięknie wyglądają trzeba przyznać 😆

    20.07.2019 22:46
  • Gość (gość)

    Nie wiedziałam, ze Mateusz Borek jest Romem 😁

    20.07.2019 22:17
  • Widz (gość)

    W państwowej telewizji coś takiego? Ja naprawdę rozumiem szerzenie wiedzy o kulturze Romskiej,ale zróbcie to na poziomie. Za pieniądze podatników oglądamy przypadkowych ludzi, którzy udają, że śpiewają i jeszcze robią to źle. Dramat!

    20.07.2019 21:51
  • Chaj. (gość)

    Prawda

    20.07.2019 21:50
  • Widz (gość)

    Festiwal Romski? Słyszymy tylko disco polo. Ze Don Vasylowi nie jest wstyd wychodzić na scenę i udawać, ze cokolwiek śpiewa. Nikt y na tej scenie nie zna nawet tekstu, podkład leci jak się trafi a oni nawet nie potrafią udawać. Nie da się tego oglądać, o jakiejkolwiek zabawie już nie wspomnę.

    20.07.2019 21:47
  • jan.n. (gość)

    skoro na tym festiwalu śpiewają nie-romowie to dlaczego by nie zaprosić Janusza Laskowskiego ma on bowiem kilka ładnych piosenek w swojej twórczości o tematyce romskiej...?

    20.07.2019 21:47
  • Chaj. (gość)

    To nie jest cygański festiwal. Szkoda tyle talentów cyganskich na całym świecie a oni disco polo. Jest coraz gorzej Gorzów tak samo śmiech na sali. Ja ten wasz krol cyganow taki ważny czemu nie mówi nic przecież to wstyd.

    20.07.2019 21:21
  • Roamłe (gość)

    Mam taką radę...może nasze cygańskie zespoły wbiorą się w kupę...wybiora jakąś róznie uroczą miejscowość jak ciechocinek i naprawdę zaczną wydawać muzykę cygańską....bo w ciechocinku patrzać na wnuki Don Vasyla zaczyna się produkowac disco polo..i zdaje się robi się malo ciekawie...dawny zespół się rozpadł...i czar prysnął

    18.07.2019 11:59
  • ztylenawca (gość)

    Cóż po obejrzeniu Gorzowskiego festiwalu i wiedząć czego będziemy mogli się spodziewać w Ciechocinku. To mam wrażenie że wszystko tu i tam jest na jedno kopyto..i najwieksi miłosnicy cygańskiej muzyki sa juz umęczeni tym że tak naprawdę w anszej krajowej romskiej muzyce od lat nic się nie dzije....po prostu czas zwrózcić się w kierunku czeskich wykonawców bo ci coś rzeczywiście robią Roma Boyz i Jan Bandig...to sa warci słuchania wykonawcy

    18.07.2019 11:56