„Z archiwum 997” - nowy serial dokumentalny Michała Fajbusiewicza w CI Polsat

10-odcinkowy serial dokumentalny „Z archiwum 997”, którego premiera odbędzie się 23 kwietnia na kanale kryminalnym CI Polsat, 3 maja na TVP Łódź, a w późniejszym terminie na TVP Regionalna. Scenariusz współtworzyli Jolanta Gwardys oraz Michał Fajbusiewicz.

Multimedia

Premiera CI Polsat: czwartek, 23 kwietnia o godz. 22:30 Premiera TVP Łódź: niedziela, 3 maja o godz. 22:30

Serial „Z archiwum 997” sięga po nierozwiązane morderstwa popełnione w Polsce w ciągu ostatnich 30 lat i nawiązuje do legendarnego „Magazynu kryminalnego 997”. Każdy odcinek jest poświęcony innej zbrodni, której w przeszłości nie udało się wyjaśnić. Ekipa realizacyjna odwiedza miejsca kluczowe dla każdej ze spraw, jak również rozmawia z rodzinami ofiar, świadkami, policjantami, którzy brali udział w śledztwach, oraz przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Dziennikarze sprawdzają, co zmieniło się w sprawach oraz czy przy pomocy nowoczesnych technik kryminalistycznych jest szansa na ujęcie sprawców. Ważnym elementem serialu są materiały archiwalne z „Magazynu kryminalnego 997”, emitowanego na antenie TVP od 1986 do 2010 roku.

  • Przez 24 lata „Magazyn kryminalny 997” pomógł rozwikłać setki zagadek, a dzięki pomocy telewidzów udało się zatrzymać ponad 300 morderców. Jednak są takie zbrodnie, których nie udało się rozwiązać i to właśnie one pozostały we mnie na długie lata – mówi Michał Fajbusiewicz - „Z archiwum 997” wraca do tych przestępstw, które do tej pory pozostają niewyjaśnione. Nigdy nie jest za późno na poznanie prawdy.

Za realizację „Z archiwum 997” są odpowiedzialne Jolanta Gwardys z ramienia TVP Łódź oraz Agnieszka Kubiak z A+E Networks Poland. Premiera pierwszego odcinka „Z archiwum 997” odbędzie się w czwartek, 23 kwietnia o godz. 22:30 na CI Polsat oraz w niedzielę, 3 maja o godz.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×