"Zawód: profiler". Polski profiler o kulisach śledztw kryminalnych. Gdzie ogladać?

Seria dokumentalna, której gospodarzem jest Jan Gołębiowski, jeden z najlepszych polskich profilerów, przybliży tajniki pracy profilera policyjnego i zabierze widzów za kulisy śledztw prowadzonych w sprawach prawdziwych zbrodni popełnionych w Polsce na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Premiera pierwszej polskiej produkcji CBS Reality już na początku czerwca.

Multimedia

"Zawód: profiler" – w każdy poniedziałek od 7.06.2019 o godz. 22.00 na kanale CBS Reality! - sprawdź program tv

Kryminalna seria dokumentalna przedstawi historie zbrodni oraz kulisy prowadzonych w ich sprawie śledztw. Jan Gołębiowski, jeden z najlepszych polskich profilerów, nie tylko opowie o swym udziale w rozwiązywaniu tych kryminalnych zagadek, ale również przybliży widzom warsztat profilera policyjnego.

Profiler to specjalista sporządzający portret psychologiczny nieznanego sprawcy przestępstwa. Praca profilera może zaczynać się już na miejscu zbrodni: morderca, choć często o tym nie wie, pozostawia po sobie nie tylko materialne ślady.

W filmach profiler często jest przedstawiany jako ktoś w rodzaju medium. Kładzie się na miejscu zbrodni tam, gdzie leżało ciało, doznaje wizji. Taki wizerunek profilera szamana jest atrakcyjny, ale w rzeczywistości profilowanie ma podstawy naukowe wywodzące się z psychologii. Oczywiście to także częściowo sztuka: wiedza przeplata się z intuicją, umiejętność logicznego myślenia z kreatywnością, istotne jest też doświadczenie – mówi Jan Gołębiowski, gospodarz programu, były psycholog policyjny, biegły sądowy i wykładowca akademicki.

Serialowi bohaterowie z krwi i kości: rozwiązują trudne sprawy i walczą ze swoimi demonami!Zobacz więcej

W trakcie swojej pracy Gołębiowski wykonał ponad sto profili kryminalnych i konsultacji dla policji, prokuratury, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz sądów. Na potrzeby programu wybrano dziesięć spraw, które szczegółowo pokażą widzom, jak wygląda i na czym polega wykonywanie profili psychologicznych sprawców oraz to, w jaki sposób pomagają one śledczym w prowadzeniu dochodzeń.

W każdym z dziesięciu odcinków widzowie poznają jedną sprawę, która wstrząsnęła Polską, na jej podstawie zobaczą, od czego rozpoczyna się działania w śledztwie, a także dowiedzą się, w jaki sposób policyjny profiler wnika w umysł sprawcy wspierając stróżów prawa w rozwiązywaniu najbardziej zagadkowych, brutalnych i tajemniczych morderstw.

Popularny serial wraca do telewizji! Sezon 1. od kwietnia na FOX!Zobacz więcej

W serii zobaczymy między innymi sprawę morderstw dwóch starszych małżeństw z Legnicy zamordowanych we własnych mieszkaniach, brutalnego zabójstwa 12-latki z Góry Kalwarii czy zbrodni popełnianych przez seryjnego mordercę, który jeszcze do niedawna grasował w stolicy.

Scenariusz serii dokumentalnej powstawał w oparciu o akta sądowe poszczególnych spraw, a także dzięki bogatemu archiwum i doświadczeniu Jana Gołębiowskiego.

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według polskich gwiazd

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×