"Złoto Bałtyku". Poszukiwacze bursztynu powracają z nowym sezonem! Kiedy premiera?

Ekipa "Złota Bałtyku" znów wyrusza na poszukiwania! W nowym sezonie „gorączka bursztynu” to nie tylko wielogodzinne zbieranie na plaży czy wypłukiwanie z ziemi, ale także budowa największego na świecie modelu Titanica z tego drogocennego kamienia, pokazy mody oraz… walka ze złodziejami, którzy nocą czyhają na bogate złoża bursztynu.

Multimedia

"Złoto Bałtyku" - drugi sezon od wtorku, 24.03.2020 o godz. 21:00 na kanale History! - sprawdź program tv

W nowym sezonie programu wrócimy do bohaterów, których życie ogarnęła „gorączka bursztynu”. Krzysiek i jego pracownicy nie zapomnieli o świetnych znaleziskach na działce pod Gdańskiem i powracają tam, by sprawdzić, czy ten kawałek ziemi ma coś jeszcze do zaoferowania. Nieoczekiwanie odnalezione przez nich złoża przyciągają amatorów cudzie własności. Szyper Benedykt wraz z załogą kutra HEL-6 nadal przeczesują sieci rybackie w poszukiwaniu bursztynów, których nieraz jest w nich więcej niż ryb.

Paweł Deląg wyreżyserował film historyczny! Kiedy i gdzie premiera?Zobacz więcej

Bohaterowie decydują się także na inne metody poszukiwania, ponieważ Bałtyk jest dla nich coraz mniej łaskawy. Tomek, który każdego roku czeka na sztorm, w tym roku potrzebuje znacznie więcej surowca, niż jest w stanie sam zebrać. Nasz bohater postawił sobie wyjątkowy cel – rozpoczął budowę największego modelu Titanica, jaki kiedykolwiek został wykonany z bursztynu i ma nadzieję trafić z nim do Księgi Rekordów Guinnessa. W nowym sezonie poznamy także Martę, która tworzy biżuterię łączącą bursztyn z drewnem. Jubilerka Dorota, która od ponad dwóch dekad tworzy biżuterię z bursztynu otrzymuje wymagające zlecenie – ma stworzyć łańcuch prezydencki dla prezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz.

Nasi widzowie pokochali bohaterów "Złota Bałtyku" – z uwagą śledzili ich losy ale również poznawali tajniki poszukiwania bursztynu. Pierwszy sezon programu oglądał się znakomicie, stąd naturalna decyzja o kontynuacji tego formatu. W nowym sezonie „gorączka bursztynu” naszych bohaterów się nasila – będziemy świadkami budowy największego na świecie bursztynowego modelu Titanica, będziemy obserwować determinację płukaczy oraz wykorzystanie starych techniki połowu bursztynu. Nasi bohaterowie będą musieli stoczyć niejedną walkę z siłami natury, zawodnym sprzętem a także nieuczciwą konkurencją – komentuje Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji w A+E Networks.

Jak żyć z "gorączką bursztynu"? Nowa seria w HISTORY!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Szajba (gość)

  Nabijanie ludzi w butelkę. Na wydobyciu bursztynu się nie znam ale jak właściciel kutra mówi , że jeden pracownik pracuje 3 a drugi 10 lat u niego a on im mówi jak mają rozkładać sieci i co się dzieje z silnikiem to co ja debil jestem czy kojarzę fakty.

  01.05.2020 09:50
 • Gdańszczan (gość)

  Wszystko pić na wodę ceny z kosmosu w realiach kopacze kopia na dziko bez żadnej koncesji wszystko pod publice banda idiotów którzy jadą z romkiem

  19.04.2020 11:17
 • Miłosz (gość)

  W końcu jakaś dobra wiadomość! Jeden z lepszych programów na kanale History.

  18.03.2020 18:05
 • zuzia00 (gość)

  Ale bombowo, to jeden z moich ulubionych programów.

  17.03.2020 20:51
 • Ewa (gość)

  Będzie co oglądać w czasie tej straszliwej epidemii...

  17.03.2020 20:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×