Zmęczenie materiału - film, recenzja, opinie, ocena

Podobno kontroler lotów to jedna z najcięższych, o ile nie najcięższa praca.

Multimedia

NASZA OCENA: ZDECYDOWANIE WARTO OBEJRZEĆ

Nieustanne napięcie, wytężona uwaga, odpowiedzialność za życie i zdrowie setek, a nawet tysięcy ludzi, niezbędna umiejętność błyskawicznego reagowania w sytuacjach kryzysowych, o które przecież nie trudno. Nic dziwnego, że ci ludzie są nieźle opłacani (choć oni sami uważają, że i tak za słabo) i hołubieni przez pracodawców, czyli porty lotnicze.

Nick "The Zone" Falzone (John Cusack) jest gwiazdą i najlepszym kontrolerem lotów w obszarze powietrznym Nowego Jorku. Potrafi opanować to, co się dzieje w powietrzu nad Wielkim Jabłkiem, gdzie schodzi do lądowania nawet siedem tysięcy samolotów na dobę! Ma kochającą, piękną żonę Connie (Cate Blanchett) i ogromną satysfakcję z pracy. Aż zjawia się nowy członek zespołu: Russell Bell (Billy Bob Thornton). Impulsywny i nieco szalony. Całkowite przeciwieństwo Nicka. Panowie bardzo szybko zaczynają ze sobą rywalizować. Wkrótce Falzone nawiązuje romans z Mary (Angelina Jolie), seksowną, ekscentryczną, nadużywającą alkoholu żoną rywala i przy okazji dowiaduje się od niej, że Russell zainteresowany jest Connie. Kryzys w życiu zawodowym i osobistym Nicka narasta. To nie może się dobrze skończyć...

Smaczku filmowi dodaje to, że Angelina Jolie i Billy Bob Thornton poznali się na planie "Zmęczenia materiału", wkrótce wzięli ślub, by rozwieść się po trzech latach z powodu jego zdrady.

Piotr Radecki

Komediodramat niem.-amer. 1999, reż. Mike Newell

WRÓĆ DO PROGRAMU TV ====

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×