Zsa Zsa Gabor nie żyje. Miała 99 lat [WIDEO]

Zsa Zsa Gabor nie żyje. Hollywoodzka gwiazda węgierskiego pochodzenia zmarła na atak serca 18 grudnia, w wieku 99 lat, w Bel Air.

Multimedia

Zsa Zsa Gabor urodziła się w Budapeszcie jako Sári Gábor. W wieku 20 lat została wybrana Miss Więgier, a w 1941 r. wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Udało jej się zrobić karierę w Hollywood. Mówiła po angielsku, francusku, włosku i niemiecku.

Aktorka występowała głównie w komediach, np. "Uprzejmie informujemy, że nie są państwo małżeństwem" (1952), jej najważniejszą rolą była jednak kreacja tancerki kankana Jane Avril w "Moulin Rouge" (1952) Johna Hustona, biografii malarza Henriego de Toulouse-Lautreca (José Ferrer).

Zsa Zsa Gabor wystąpiła też w "Wielkim cyrku" (1954), "The Man Who Wouldn’t Talk" (1958) oraz "Dotknięciu zła" (1958) Orsona Wellesa. Samą siebie zagrała w komedii "Naga broń 2 i 1/2: Kto obroni prezydenta?" (1991), nawiązując na ekranie do skandalu, który wydarzył się naprawdę 14 czerwca 1989 r., gdy spoliczkowała policjanta, który zakwestionował ważność jej prawa jazdy, gdy prowadziła rolls-royce’a w Beverly Hills. Trafiła wtedy na trzy dni do aresztu i musiała odpracować społecznie 120 godzin.

Zmarła18 grudnia 2016 r. w Bel Air, w wyniku ataku serca. Zsa Zsa Gabor miała 99 lat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×