Zwiastun 1. części 4. sezonu "Stranger Things" już dostępny. Fani spekulują! Zebraliśmy najciekawsze teorie

"W ten piątek znajdziecie się po Drugiej Stronie" - zapowiada oficjalny i finalny zwiastun 1. części 4. sezonu "Stranger Things". Uniwersum braci Duffer powraca w pełnej chwale, a wraz z nim wszystko, co fani pokochali. Oto, co wiemy o nadchodzących odcinkach (łącznie ze spekulacjami fanów).

Multimedia

Zwiastun finalny 1. części już dostępny! Co wiemy o zbliżających się odcinkach? Przedstawiamy najciekawsze spekulacje fanów

Już w piątek wrócimy do uniwersum stworzonego przez braci Duffer. I mimo zapowiadanej zmiany klimatu - 4. sezon "Stranger Things" ma iść w stronę horroru psychologicznego - będzie też wszystko, za co widzowie pokochali ten serial. Dorastający nastoletni bohaterowie zmierzą się z licealnymi wyzwaniami, przyjaźnie i związki będą przechodzić swoje próby, ale będzie też sporo dzieciaków jeżdżących rowerami przez lasy i mrocze zaułki miasteczka Hawkins, rozgrywki Dungeons & Dragons w piwnicy i jeszcze więcej stylówek z lat 80.

Co wiemy o pierwszej części 4. sezonu "Stranger Things"?

Pierwsza część 4. sezonu, którą zobaczymy już w najbliższy piątek, będzie składać się z 7 odcinków, większość ma trwać 75 minut, a ten ostatni, siódmy, potrwa aż 98 minut. Historia rozpocznie się 6 miesięcy po bitwie o Starcourt, która spustoszyła miasteczko Hawkings. Wkrótce na drodze mieszkańców pojawi się nowe, straszniejsze zagrożenie z Drugiej Strony. Pokonanie nowego potwora może położyć kres przerażającym wydarzeniom, które wstrząsają miasteczkiem od lat.

Zakończenie sezonu jak film! Odcinki będą dłuższe niż poprzednieZobacz więcej

Czego nie wiemy o pierwszej części 4. sezonu, ale się spodziewamy?

Serwis Collider wymienia najciekawsze teorie fanów dotyczące zbliżających się odcinków. O tej, dotyczającej potwora Vecny, pisaliśmy już tutaj i wszystkie poszlaki wskazują na to, że teoria się sprawdzi. Tytuł odcinka "Klątwa Vecny" (potwora ze świata D&D), głos narratora w trailerze przypominający ten Roberta Englunda, aktora, który wcielał się we Freddy'ego Kruegera... wszystko wydaje się składać w całość.

Pojawienie się Vecny może też oznaczać, że Billy wciąż żyje w ciele potwora. W zwiastunie widzimy jego siostrę, Max, która siedzi przy jego grobie i również tam dziewczyna zaczyna lewitować - być może w ten sposób brat komunikuje się z nią. Max będzie najprawdopodobniej bardzo ważną postacią 4. sezonu, może nawet obdarzoną nadprzyrodzonymi mocami (szczególnie odkąd moce Jedenastki przestały działać).

Kontynuując spekulacje o tym, co może wydarzyć się z Vecną, fani wskazują na opuszczony dom rodziny Creel, w którym może być ukryte źródło mocy potwora. Teoria ta związana jest z naturą potwora z D&D, który jako bardzo silny lich (rodzaj nieumarłego), może zostać pokonany tylko poprzez znalezienie i zniszczenie jego duszy, ukrytej - czemu nie? - w domu Creel. Kto wie, może dzieciaki znajdą tam nawet stary i dziwny zegar, który wydaje się ważną częścią tego sezonu, jako że pojawia się już w pierwszych materiałach promocyjnych odcinków.

Zagadnienie zakrzywionego czasu to kolejny element, który bracia Duffer wezmą być może na warsztat śladem kultowych horrorów jak "Koszmar z ulicy Wiązów". Czy którakolwiek z tych teorii okaże się prawdą, czy jednak twórcy zaskoczą fanów i poprowadzą historię w zupełnie innym kierunku? Tego dowiemy się już w najbliższy piątek (jeśli zdecydujemy się zbinge'ować wszystkie 7 odcinków w jedną noc).

1. część 4. sezonu "Stranger Things" już 27 maja na Netfliksie!

Finał niczym wisienka na torcie. Bracia Duffer konsultowali zakończenie z twórcą "Breaking Bad"Zobacz więcej

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×