"Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia". Wojciech Amaro otwiera nową restaurację? Wiadomo, jak będzie wyglądał cennik! "Nie będzie tanio"

Wojciech Modest Amaro jest jednym z najsłynniejszych restauratorów w naszym kraju. Niedawno wzbudził sporą sensację tym, że postanowił zamknąć swoje renomowane restauracje. Wygląda jednak na to, że jego rozbrat z gastronomią nie będzie trwał zbyt długo. Zamierza się on bowiem zaangażować się w kolejny kulinarny projekt. Pojawiły się już pierwsze informacje związane z cennikiem. Nie będzie on na każdą kieszeń.

Multimedia

Wojciech Modest Amaro należy do grona najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych restauratorów w naszym kraju. Jego restauracja "Atelier Amaro" jako pierwsza w Polsce mogła się poszczycić gwiazdką Michelin - jednym z największych restauracyjnych wyróżnień na całym świecie. Widzowie mieli okazję oglądać go w kultowych kulinarnych produkcjach Polsatu takich jak "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia", czy "Top Chef". Jakiś czas temu media informowały o tym, że Wojciech Amaro postanowił zamknąć swoje restauracje. Okazuje się jednak, że jego rozbrat z gastronomią nie będzie trwał zbyt długo.

Całujący Amaro, jedzenie wołowych penisów, latające śmietniki. Oto najlepsze momenty w historii "Hell's Kitchen"!Zobacz więcej

Wojciech Amaro otwiera nową restaurację? "Nie będzie tanio"

W najnowszym wywiadzie, jakiego Wojciech Amaro udzielił wspólnie z żoną, możemy się dowiedzieć, co wpłynęło na decyzję o zamknięciu jego renomowanych lokali. Okazuje się, że główną tego przyczyną była pandemia Covid-19 i restrykcje związane z prowadzeniem działalności gastronomicznej.

Trzymaliśmy zespół do końca sierpnia. Jednak nadeszła kolejna fala wirusa i już było wiadomo, że prędko nie otworzymy. Wrzesień był okrutny. Wszystkie nadzieje, że niebawem znowu będziemy mogli gotować, prysły jak bańka mydlana. Musieliśmy się rozstać, choć było trudno, bo zespół tworzyły przez kilka lat szlifowane diamenty [...] Gdy po Atelier w Warszawie zamknęliśmy restaurację w Zakopanem, wiedzieliśmy, że w pewnym sensie nastąpił w naszym życiu jakiś koniec. Stanęliśmy przed wielką niewiadomą - wyznał Wojciech Amaro w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", cytowaną przez serwis weekend.gazeta.pl.

Słynny restaurator opowiedział również o tym, jak wygląda jego obecne życie. Wraz ze swoją żoną jakiś czas temu przenieśli się do imponującej rezydencji pod Konstancinem, gdzie małżeństwo wspólnie prowadzi farmę, na której hoduje drób, a także uprawia warzywa i pielęgnuje owocowe sady.

Okazuje się, że Wojciech Amaro wraz z żoną planują organizować tam ekskluzywne kolacje do 12 osób, na które już niebawem będzie można robić rezerwacje online. Dania mają być tworzone w oparciu o produkty hodowane na ich farmie. Trwają również prace nad cennikiem. Ile będzie kosztować taka przyjemność?

Jeszcze pracujemy nad cennikiem, ale raczej nie będzie tanio - zdradził Wojciech Amaro, cytowany przez weekend.gazeta.pl.

Chcielibyście się udać na taką kolację?

Zobacz galerię

W programie swoich sił już wcześniej próbowali rozmaici celebryci. Pamiętacie ich wszystkich?Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Paolo (gość)

    http://farmdining.pl

    23.10.2022 20:27
  • Jaca (gość)

    A mówił że idzie do BOGA i z Bogiem

    11.10.2022 19:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×