przyjaźń czy kochanie

"Przyjaźń czy kochanie?". I kto tu rządzi? [RECENZJA]

Już pierwsze sekundy nowego filmu Whita Stillmana zdradzają, w jakim kierunku będzie podążać „Przyjaźń czy kochanie?”. Obraz, oparty na motywach powieści Jane Austin pt. „Lady Susan”, jest rysowany bardzo grubą kreską, wręcz zahaczając o znamiona parodii, ale właśnie dzięki temu ogląda się go bez zadęcia i z nieukrywaną przyjemnością. Ale nie tylko o humor się tutaj rozchodzi, gdyż ta inteligentna satyra to manifest na cześć silnych i niezależnych kobiet. Nawet jeżeli są zależne od mężczyzn, to robią to wyłącznie na swoich warunkach.

07.05.2017Recenzje

Przeczytaj także:

Filmy kostiumowe. Ranking najlepszych filmów kostiumowych [TOP15]

Filmy kostiumowe przez długie lata kojarzyły się z filmami płaszcza i szpady z ich bohaterami: przystojnymi zawadiakami - Gerardem Phillipe i Alainem Delonem oraz zmysłowymi paniami: Giną Lollobrigidą czy Michèle Mercier. Przygody pełnej sex appealu markizy Angeliki, dumasowskich muszkieterów czy Czarnych Tulipanów to jednak tylko niewielka część tego czym może się pochwalić kategoria film kostiumowy. Czy może historyczny?

01.04.2019Ranking

Magdalena Boczarska o filmie "Sztuka kochania": To wymarzony materiał dla każdej aktorki, szczególnie w Polsce [WYWIAD]

Podobno każda aktorka doczeka się w swojej karierze wielkiej "Idy". Czy dla Magdaleny Boczarskiej będzie to właśnie "Sztuka kochania? W rozmowie z serwisem Telemagazyn.pl aktorka opowiedziała o pracy na planie filmu o Michalinie Wisłockiej. Czy rola kontrowersyjnej lekarki, która za pomocą jednej książki zrewolucjonizowała życie seksualne Polaków, będzie ważnym punktem w jej karierze? Dlaczego uważa, że twórcy produkcji wykazali się nieszablonowym myśleniem, obsadzając właśnie ją w roli pionierki wychowania seksualnego w czasach PRL? W wywiadzie Magdalena Boczarska ujawnia również szczegóły 3. sezony "Drugiej szansy" i zdradza, w czym tkwi siła tego serialu.

22.01.2017Wywiad

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×