„Ranczo”. Tak wygląda dworek Lucy. Najsłynniejsza posiadłość w Wilkowyjach naprawdę istnieje! Zobacz zdjęcia z willi

Serial „Ranczo”, choć zakończono jego emisję w 2016 r., nadal należy do najpopularniejszych polskich seriali. Widzowie wprost pokochali bohaterów wsi Wilkowyje, których życie wywraca się do góry nogami wraz z przybyciem Lucy! Wspomniana postać przyjechała ze względu na dworek, który dziedziczyła. Wokół tej posiadłości kręciła się cała fabuła! Przypominamy, jak wyglądał jeden z najsłynniejszych domów w Wilkowyjach, zarówno przed i po remoncie, jak i w środku.

Multimedia

„Ranczo” - kultowa produkcja TVP

Serial „Ranczo” jest jednym z najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat. Słynna produkcja TVP, przed ponad 8 lat emisji gromadziła przed telewizorami miliony Polaków, chcących śledzić losy bohaterów wsi Wilkowyje. Choć emisja ostatniego odcinka miała miejsce 27 listopada 2016 roku, to widzowie wciąż do niego wracają. Od 2020 roku mogą to robić za pośrednictwem platformy Netflix, na której są dostępne wszystkie odcinki kultowego serialu.

„Ranczo” doczekało się nawet swojej pełnometrażowej filmowej wersji pt. „Ranczo Wilkowyje”.

Tak mieszkał serialowy Kozioł! Gdzie znajduje się dom Haliny i Pawła?Zobacz więcej

Dworek Lucy. Przypominamy, jak wyglądała najsłynniejsza posiadłość w Wilkowyjach

Bez wątpienia jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w serialowych Wilkowyjach był słynny już dworek Lucy. Był to okazały dom z dużym ogrodem i sadem w typie XIX-wiecznego dworku szlacheckiego, który Lucy Wilska dostała w spadku po swojej babci. Z czasem dworek przeszedł generalny remont, którego podjął się Andrzej Więcławski wraz z ekipą remontową, w której udział miał m.in. Patryk Pietrek. Wewnątrz posiadłości znajdowały się takie pomieszczenia jak: korytarz, salon z jadalnią, kuchnia, sypialnia Lucy i Kusego, pokój Kingi, czy pracownia Kusego.

Warto zaznaczyć, że dworek Lucy istnieje naprawdę i w rzeczywistości jest to dwór w Sokulach, który został wybudowany w pierwszej połowie XVIII wieku. Obecnie obiekt jest własnością prywatną i nie jest udostępniony do zwiedzania.

Zobacz naszą galerię i sprawdź, jak wyglądał jeden z najsłynniejszych domów w Wilkowyjach!

Zobacz galerię

Cezary Żak kiedyś i dziś! Tak się zmieniał jeden z najpopularniejszych polskich aktorówZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • PRECZ Z ANALFABETĄ Karolem Gawrysiem!!!!

  Jednym z ulubionych seriali, a nie nie serialów, w dupę rżnięty analfabeto,

  26.06.2022 02:07
 • Andrzej (gość)

  Kiedy się pisze że coś istnieje, to warto to najpierw zobaczyć. Tego dworku już nie ma. To jest informacja na dzień 4 czerwiec 2022 r. Owszem, budynek stoi, ale jest to zupełnie inny budynek. Jedynie w głębokiej wyobraźni można go porównać do tego filmowego. I to jedynie z kląbu jaki był przed dworkiem. Troooszkę podobny. Nie znam histori, ale właściciel generalnie go odmienił. Teren jest ogrodzony, budynek jest w kształt litey "L", jest biały z bardziej spadzistym dachem. Chyba że w okolicy jest inny, drugi dworek. Byłem, widziałem. Tego dworku z filmu już nie ma.

  06.06.2022 05:59
 • Kylo (gość)

  Ale odkrycie,dworek był wykorzystany w latach 70 do filmu Noce i dnie,w reżyserii pana Antczaka Była to posiadłość w Serbinowie a rezydowali tam państwo Niechcic

  03.06.2022 09:22
 • MjakM (gość)

  Amerykę odkryli, że dworek Lucy istnieje 🤣🤣🤣 Błędy w tekście, wstyd.

  26.05.2022 04:50
 • Kocurek Graniasty (gość)

  Nie w Sokulach,tylko w SOKULU.

  15.05.2022 08:08
 • Abc (gość)

  Wilkowyjów?

  14.05.2022 07:54
 • Ciekawy (gość)

  A ten Sokul to niby gdzie?

  13.05.2022 20:54
 • Krysn (gość)

  Nie w Sokulach a w SOKULU. Wieś Sokule znajduje się w gminie Wiskitki w woj. mazowieckim. Jak się coś pisze, to trzeba to sprawdzić.

  13.05.2022 17:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×