Smutne doniesienia na temat Wojciecha Kordy. Muzyk Niebiesko-Czarnych jest w bardzo ciężkim stanie. „Już tylko leży”

Wojciech Korda od dłuższego czasu zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Członek kultowego zespołu Niebiesko-Czarni jest przykuty do łóżka i wymaga całodobowej opieki. Najnowsze wieści o stanie muzyka przekazał właśnie prezes Polskiej Fundacji Muzycznej. Nie napawają one optymizmem.

Multimedia

Wojciech Korda w bardzo ciężkim stanie

Wojciech Korda jest słynnym muzykiem, który przez lata występował w kultowym zespole Niebiesko-Czarni. Artysta, który prywatnie jest ojcem znanej piosenkarki Ani Rusowicz w marcu br. skończył 78 lat. Od dłuższego czasu zmaga się on jednak z poważnymi problemami zdrowotnymi. Od 2015 roku przeszedł on już sześć udarów, a w wyniku tracheotomii oddycha przez respirator i odżywiany jest dojelitowo. Ponadto na skutek powikłań poudarowych muzyk jest przykuty do łóżka i wymaga całodobowej opieki. Obecnie opiekę nad Wojciechem Kordą sprawują jego małżonka Aldona oraz Polska Fundacja Muzyczna.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia Elżbiety Dmoch. „Teraz jest pod opieką lekarzy”Zobacz więcej

W jednym z najnowszych wywiadów, Tomasz Kopeć z Polskiej Fundacji Muzycznej postanowił opowiedzieć, jak obecnie czuje się słynny muzyk. Jego słowa jednak nie napawają optymizmem. Okazuje się, że Wojciech Korda już praktycznie nie jest w stanie się poruszać, a kontakt z nim jest mocno utrudniony. Gdyby nie pomoc ze strony fundacji oraz troskliwa opieka małżonki artysty, sytuacja byłaby naprawdę dramatyczna.

Pan Wojciech już tylko leży, kontakt z nim jest utrudniony. Jako Polska Fundacja Muzyczna wspieramy go od siedmiu lat - od początku, kiedy pojawił się u niego pierwszy udar. Opiekuje się nim pani Aldona, małżonka. Jej samozaparcie i wiedza na temat osoby chorej jest godna podziwu. [...] Państwo nie jest wydolne, służba zdrowia w Polsce jest jaka jest, w tym przypadku jedynie fundacja może pomóc. Gigantyczną pracę wykonuje jednak pani Aldona. Jest cichym bohaterem tej historii - mówi Tomasz Kopeć na łamach Plejady.

Zobacz galerię

Janusz Kruk był wielką miłością Elżbiety Dmoch. Smutna historia sławy założyciela „polskiej ABBY”Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×