TVP wstrzymuje emisję rozmowy Tomasza Raczka z Ewą Wanat

Jak informuje portal press.pl, Telewizja Polska postanowiła wsztrzymać emisję już nagranego odcinka programu "Kultowe rozmowy", w którym Tomasz Raczek rozmawiał byłą redaktor naczelną Polskiego Radia RDC, Ewą Wanat.

Multimedia

Ewa Wanat w programie opowiadała o m.in. swoim kontrowersyjnym zwolnieniu z RDC. Program miał być wyemitowany 22 listopada, jednak wówczas TVP Regionalna wyemitowała rozmowę z Jerzym Bralczykiem.

Według TVP, emisję rozmowy wstrzymano, gdyż nie była obiektywna. Materiał postanowiono poprawić. O jakie konkretnie chodzi zmiany? Tego Telewizja Polska nie ujawnia.

Tomasz Raczek tak skomentował sytuację na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych:

Jest mi przykro, bo wywiad z Ewą Wanat, który przeprowadziłem dla KULTOWYCH ROZMÓW, jest wyjątkowo osobisty, szczery, intymny - w ogóle nie ma w sobie politycznego zacietrzewienia. Skąd więc jego kłopoty z emisją w telewizji? Dlaczego stał się powodem medialnego skandalu? Pisze o tym Press, a ja mam wrażenie, że czasem takie sytuacje biorą się z... powietrza.

Ewa Wanat nie jest zdziwiona takim obrotem spraw:

Pracowałam w mediach publicznych i wiem, jaki poziom strachu tam panuje przy każdej zmianie władzy. Zachowują się, jakby byli wytresowani, czyli domyślają się, czego nowa władza oczekuje i nie chcąc się narażać, działają z wyprzedzeniem. A potem dochodzi do takich absurdów, jak wycinanie fragmentu rozmowy z gościem.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy poprawiony odcinek zostanie wyemitowany.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×