"Van Helsing", czyli krucjata łowcy wampirów [RECENZJA]

Gabriel van Helsing, najsłynniejszy na świecie pogromca wampirów, otrzymuje kolejne zadanie. Tajna organizacja zleca mu wytropienie i unicestwienie legendarnego hrabiego Drakuli.

Multimedia

NASZA OCENA: 7/10

Tytułowy prof. Van Helsing (Hugh Jackman), znany łowca potworów zwany też pieszczotliwie "Mordercą", właśnie unicestwił dr Jeckylla/mr Hyde’a. I natychmiast dostał nowe zadanie. Ma udać się do Transylwanii, by zlikwidować legendarnego Draculę (Richard Roxburgh). Na miejscu okazuje się, że morderczy hrabia ma śmiertelnie niebezpieczną gwardię przyboczną w postaci trzech ponętnych narzeczonych oraz dwóch stworzonych przez siebie potworów: człowieka-wilka oraz Frankensteina. Ale i Van Helsing otrzymuje niespodziewane posiłki: to piękna Anna Valerious (Kate Beckinsale), księżniczka cygańska, która - by uwolnić swój ród od ciążącej na niej klątwy (i pomścić śmierć najbliższych) - przyłącza się do walki z Draculą.

Film Stephena Sommersa w założeniu jest hołdem dla tzw. "monster movies" z lat 30. i 40. kręconych w wytwórni Universal. Postać Van Helsinga pierwszy raz pojawiła się na ekranie właśnie w "Draculi" z 1931 r., zagrał go wtedy Edward Van Sloan. W "Draculi" Francisa F. Coppoli tę rolę dostał Anthony Hopkins. Co ciekawe, Van Helsing zawsze jest profesorem, ale już jego imię nie jest pewne: w większości przypadków brzmi Abraham, ale bywa także Adamem, Victorem, albo w ogóle nie ma imienia. U Sommersa zagrał go Hugh Jackman, który - co jest zabawnym paradoksem - popularność zdobył jako wilkołak Wolverine, postać, na którą Van Helsing z lubością polował. W Annę wcieliła się Kate Beckinsale, angielska aktorka, której największą sławę (i zarobki) przyniosły trzy części horroru "Underworld" o walce wampirów i wilkołaków.

Piotr Radecki

Horror USA 2004, reż. Stephen Sommers

"Van Helsing". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV ====

Komentarze

Skomentuj
 • jagus (gość)

  Świetny film wart obejrzenia

  02.12.2016 16:46
 • Nika1313 (gość)

  Polecam ten film jest świetny! dobra akcja i napięcie trzyma do ostatniej minuty na pewno nie będziecie się nudzić "wieczór z dreszczykiem emocji"

  06.11.2014 12:26
 • dhdr (gość)

  Zaaaapraszam na nowo powstały porrtal z filmami online w jakości HD: tnij.com/UbCjE

  13.03.2014 18:14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×