"Wiedźmin". Fani oburzeni, że nowym Geraltem zostanie Liam Hemsworth. Powstała petycja, aby Henry Cavill pozostał w serialu

Henry Cavill ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że od 4. sezonu nie będzie już wcielał się w tytułowego "Wiedźmina". Fani nie przeszli obok informacji obojętnie, tworząc specjalną petycję i obwiniając za zmianę głównego aktora twórców serialu.

Multimedia

Zostawić Henry'ego Cavilla, wyrzucić scenarzystów

Henry Cavill 29 października 2022 roku ogłosił na swoim Instagramie:

Moja podróż w roli Geralta z Rivii była pełna potworów i przygód, ale przyszła pora odwiesić medalion i odłożyć miecze na okoliczność czwartego sezonu, czytamy w oficjalnym oświadczeniu, jakie wystosował Henry Cavill. Zamiast mnie rolę Białego Wilka przejmie pan Liam Hemsworth. Jak to bywa z największymi literackimi postaciami, przekazuję pałeczkę pełen szacunku dla czasu, jaki spędziłem wcielając się w Geralta. Z chęcią zobaczę tę fascynującą i skomplikowaną postać w wersji Liama.

Zastąpić go w roli Geralta ma Liam Hemsworth, któremu jak dotąd największą rozpoznawalność przyniosła postać Gale Hawthorne w serii "Igrzyska śmierci".

Fani sagi wiedźmińskiej na change.org napisali petycję w tej sprawie, winą obarczając scenarzystów i twórczynię serialu.

Henry nie opuszcza Wiedźmina z powodu Supermana, szefowie Netfliksa po raz kolejny podjęli poważną decyzję wymierzoną przeciwko swoim fanom. Powodem, dla którego Wiedźmin jest tak popularnym serialem, jest zamiłowanie fanów do materiału źródłowego – książek i gier – które są znienawidzone i aktywnie wyśmiewane przez scenarzystów i showrunnerkę. Henry Cavill jest jednym z tych wielkich fanów, on zna to wszystko na wylot i chciał pozostać wierny światu Sapkowskiego, dlatego Netflix chce go zastąpić – piszą w petycji.

Twórcy serialu kpią z książek Sapkowskiego!Zobacz więcej

Faktem jest, że niedawno Beau DeMayo, scenarzysta serialu stwierdził. że koledzy wręcz nienawidzili książek Andrzeja Sapkowskiego oraz gier od CD Projekt. W The Direct scenarzysta "Wiedźmina" powiedział:

Pracowałem przy serialu – mianowicie przy "Wiedźminie" – gdzie niektórzy scenarzyści (...) wręcz aktywnie nie lubili książek i gier (nawet jawnie kpili z materiału źródłowego)

To może być powodem, dla którego fani zdecydowanie żądają zwolnienia scenarzystów.

Cierpieliśmy z powodu katastrofy, którą była końcówka "Gry o tron" – Netfliksie, nie powtarzaj dokładnie tego samego błędu, polegającego na trzymaniu się scenarzystów i showrunnerów, którzy uważają się za lepszych od rzeczywistych twórców historii, dzięki którym odniosły one sukces.

Widzowie, twierdzą, że każdy, kto podpisze petycję, zrezygnuje z subskrypcji Netfliksa po premierze 3. sezonu "Wiedźmina". Podpisów ciągle przybywa, jest ich już ponad 40 tysięcy.

Tymczasem Henry Cavill podobno chciał odejść z serialu już wcześniej...

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×