"Kobieta na krańcu świata 12". Martyna Wojciechowska musiała zmienić plany przez pandemię. Zamiast krańców świata był... kraniec Polski?!

Kamila Glińska
Kamila Glińska
fot. Mariusz Janiszewski/TVN
fot. Mariusz Janiszewski/TVN
To już 12. sezon programu "Kobieta na krańcu świata". Martyna Wojciechowska przyznaje, że to wyjątkowa odsłona, nie tylko ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Gdzie powstawały nowe odcinki?

"Kobieta na krańcu świata" sezon 12. od niedzieli, 25.10.2020 o godz. 11:30 w TVN! - sprawdź program tv

program tv

Martyna Wojciechowska w swoim programie przedstawia niezwykłe historie kobiet na całej Ziemi. Od dwunastu lat emisji serii"Kobieta na krańcu świata" nikt nie był w stanie zatrzymać nieustraszonej podróżniczki. W tym roku jednak niespodziewanie zdjęcia do kolejnego sezonu musiały zostać wstrzymane aż na cztery miesiące. Było trudniej niż zwykle, ale niemożliwe nie istnieje i dlatego właśnie nowa seria programu jest tak wyjątkowa.

Pierwszy odcinek będzie poświęcony Libanowi - to właśnie w stolicy tego kraju, w Bejrucie, 4 sierpnia 2020 roku w potężnej eksplozji zginęło prawie 200 osób, tysiące zostało rannych, a dach nad głową straciło 300 000 mieszkańców. Jak teraz wygląda ich życie? W najnowszym sezonie programu Martyna Wojciechowska zapewni pełen wachlarz emocji − od śmiechu, dobrej zabawy, aż po wzruszenie i łzy. Będzie też odcinek wyjątkowy - kraniec świata Martyna zamieni na kraniec Polski. Spotka się z kobietą, dzięki której pokochała podróże.

Martyna odwiedzi w niej między innymi: Bangladesz, Ghanę, Czechy i Austrię.W tym roku cały świat się zatrzymał, żeby stawić czoło pandemii. Wszystkie plany uległy zmianom, a obecnie podróżowanie nie jest tak łatwe, jak wcześniej. Dla wielu dziewczynek na świecie edukacja wciąż jest spełnieniem marzeń. W Bangladeszu to pragnienie spełnia się w niezwykły sposób. Dziesięcioletnia Rabija mieszka na terenie zalewowym i w trakcie monsunów nie ma szans na dotarcie do szkoły. Z myślą o tysiącach bengalskich dzieci powstały więc place zabaw, biblioteki i szkoły... na łodziach .W Ghanie Martyna Wojciechowska weźmie udział w pozornie zwyczajnym wydarzeniu. Pogrzeby w tym kraju są naprawdę wyjątkowe, a sposób opłakiwania, liczba żałobników, a nawet kształt trumny świadczą o statusie społecznym zmarłego.Veronica jest zawodową płaczką, która siebie i synów utrzymuje właśnie dzięki profesjonalnemu opłakiwaniu zmarłych.

OGLĄDAJ seriale i programy TVN bez reklam w ofercie player+

W Czechach podróżniczka zajmie się tematem osób niepełnosprawnych i wyzwań, z jakimi się mierzą. Fundacja Freya prowadzi współfinansowane przez państwo szkolenia dla asystentów seksualnych osób dotkniętych chorobami. Vladana jest jedną z dyplomowanych opiekunek. Opowie Martynie o pracy i pacjentach, którzy często nie znają dotyku drugiej osoby.W Austrii Martyna spotka niezwykłą gimnastyczkę. Mimo dramatycznej sytuacji osobistej, Jen Bricker zaraża optymizmem i hipnotyzuje swoimi zjawiskowymi występami akrobatycznymi z użyciem szarf. W osiągnięciu spektakularnego sukcesu nie przeszkodziło jej nawet to, że... urodziła się bez nóg. Porzucona w szpitalu tuż po przyjściu na świat, Jen ogromną siłę otrzymała od swoich adopcyjnych rodziców. Dziś udowadnia, że nie ma w życiu barier nie do pokonania! Gotowi wyruszyć w drogę?

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn