"Dahmer" w ogniu krytyki! "To ponowne przeżywanie traumy". Serial Netflixa budzi kolejne kontrowersje

"Dahmer" zyskuje popularność wśród widzów Netflixa. Głos w sprawie tej głośnej produkcji zabierają rodziny ofiar. Okazuje się, że ciężko w tym przypadku mówić o superlatywach. Przeczytaj cały artykuł i obejrzyj galerię do końca. Dowiedz się, o co chodzi w kolejnej aferze.

Multimedia

"Dahmer" krytykowany przez rodziny ofiar

Jakiś czas temu na Twitterze pojawił się film porównujący archiwalne nagrania z sali sądowej do tego, co przedstawiono w serialu. Możemy na nim zobaczyć Ritę Isabell (graną w serialu przez DaShawn Barnes), która podczas swojej przemowy daje się ponieść emocjom i próbuje zaatakować siedzącego na ławie oskarżonych Dahmera. Wideo retweetował Eric Perry, kuzyn prawdziwej Rity i jednocześnie kuzyn jednej z ofiar mordercy, Errola Lindseya.

Eric skomentował film tak:

Nie mówię nikomu, co ma oglądać, wiem jak duże są media true crime, ale jeśli jesteś zainteresowany ofiarami, moja rodzina (Izabeli) jest wkurzona z powodu serialu. To ponowne i ponowne przeżywanie traumy, i po co? Jak dużo filmów/seriali/dokumentów potrzebujemy?

"Dahmer" i inne historie seryjnych morderców. Co warto obejrzeć?Zobacz więcej

Głos w sprawie Dahmera zabrała też Rita Isabell

W sprawie wypowiedziała się także wspomniana przez kuzyna Rita Isabell, która opublikowała swój esej na łamach Insidera. Rita pisze m.in. tak:

Kiedy zobaczyłem część serialu, zaniepokoiło mnie to, zwłaszcza kiedy zobaczyłam siebie - kiedy zobaczyłam moje imię na ekranie i tę panią mówiącą dokładnie to, co powiedziałam.

Te seriale są teraz najpopularniejsze! TOP 10 produkcji, które oglądają nasi czytelnicyZobacz więcej

Kobieta dodaje:

Gdybym nie wiedziała, jak jest, nie pomyślałabym, że to ja. Jej włosy były jak moje, miała na sobie te same ubrania. To dlatego poczułam, jakbym przeżywała to wszystko od nowa. Przywróciło to wszystkie emocje, jakie wtedy odczuwałam.

"Dahmer" nie był konsultowany z rodzinami ofiar?

Rita wspomina, że Netflix nie kontaktował się z nią na żadnym etapie produkcji serialu. Wspomina także o pieniądzach:

Nigdy nie kontaktowano się ze mną w sprawie serialu. Czuje, że Netflix nigdy nie zapytałby co myślimy ani co czujemy o robieniu go. Nie spytali mnie o nic. Po prostu to zrobili. Zrozumiałabym jeśli daliby jakieś pieniądze dzieciom ofiar. Niekoniecznie rodzinom. Mam na myśli to, że jestem stara. Żyję bardzo, bardzo komfortowo. Ale ofiary mają dzieci i wnuki. Jeśli mieliby oni jakieś zyski z serialu, nie wyglądałoby to tak ostro i niedbale.

”Dahmer” to serial o prawdziwym seryjnym mordercy

W obliczu takiej afery warto wiedzieć, o czym jest serial i jak wygląda. Zobacz galerię i dowiedz się, o czym jest ta kontrowersyjna produkcja.

Zobacz galerię

Te seriale Netfliksa warto obejrzeć w weekend! Oto nasza listaZobacz więcej

Fabuła serialu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Netflix opisuje go tak:

W latach 1978–1991 Jeffrey Dahmer dokonał siedemnastu odrażających morderstw. Serial „Dahmer — Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” przedstawia szczegóły tych horrendalnych zbrodni oraz ich defaworyzowane społecznie ofiary i środowiska, z których pochodziły. To właśnie systemowy rasizm i błędy policji pozwoliły jednemu z najgroźniejszych seryjnych morderców w Ameryce mordować przez ponad dekadę w biały dzień.

Komentarze

Skomentuj
  • Marta (gość)

    Reasumując- gdyby dostali kasę ich trauma byłaby mniejsza... bez komentarza

    05.10.2022 16:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×