„Mam Talent”. Kim jest Miłosz Bachonko? Młodziutki wirtuoz akordeonu z Lublina wygrał 14. edycję talent show!

Właśnie poznaliśmy zwycięzcę 14. edycji „Mam Talent”. Widzowie zdecydowali, że to Miłosz Bachonko z Lublina powinien wygrać program TVN. Co wiemy o niezwykłym 12-latku, który zachwycił Michała Kempę podczas castingów?

Multimedia

„Mam Talent 14” - kim jest Miłosz Bachonko?

Miłosz Bachonko z Lublina wygrał 14. edycję „Mam Talent”. 12-latek z Lublina zaprezentował niezwykłe umiejętności na scenie i zgarnął 300 tysięcy złotych. Jak zaczęła się jego przygoda z muzyką?

Miłosz zaczął grać na akordeonie gdy miał 5 lat. Swoje pierwsze kompozycje zaczął tworzyć już w wieku 6 lat. W 2019 roku wziął udział w Konkursie Młodych Kompozytorów w ramach XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego w Filharmonii Lubelskiej, gdzie jego „Suita na akordeon” zdobyła II miejsce, przy czym był tam jedynym 9-latkiem, pozostali uczestnicy mieli powyżej 17 lat.

Miłosz ma na swoim koncie ponad 60 koncertów krajowych i zagranicznych. Z tatą często muzykują, a nawet muzycznie rywalizują w graniu na akordeonie oraz w tworzeniu muzyki. Miłosz uczęszcza do Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie. Wychowuje się w muzycznej rodzinie.

Miłosz Bachonko wychowuje się w muzycznej rodzinie. Kim są rodzice zwycięzcy „Mam Talent”?

Wiadomo, że mama Miłosza gra na fortepianie, a tata na akordeonie. Zwycięzca „Mam Talent” od najmłodszych lat jeździł na koncerty taty i obcował z muzyką na żywo. Ma dwie młodsze siostry. Obie grają na fortepianie.

Miłosz jest zwycięzcą International Music Talent Competition Spring 2020 organizowany przez American Protégé Music Competitions w Nowym Jorku. Nagrodą było wystąpienie na światowej scenie Carnegie HALL w Nowym Yorku. Zagrał tam w maju tego roku.

Największą radość sprawia mu komponowanie.

 • Grałem wiele utworów, ale chciałem też jakieś skomponować. Zacząłem komponować najpierw małe, a potem coraz szersze, bardziej rozbudowane. Nie zapisałem niektórych, dlatego je zapomniałem. To nauczka dla mnie, więc zacząłem notować - opowiadał w „Dzień Dobry TVN” w marcu 2022 roku.

Miała 12 lat, gdy wygrała słynny talent show. Teraz wraca na scenę! Jak dziś wygląda?Zobacz więcej

Co oprócz muzyki?

Drugą pasją Miłosza jest piłka nożna. Ma zadziwiająca pamięć do dat, a szczególnie tych związanych z piłką nożną. Oprócz tego że jest kibicem i aktywnym piłkarzem, doskonale zna historię futbolu.

Jednym z moich największych marzeń jest zagranie na akordeonie na otwarciu mistrzostw świata w piłce nożnej - wyznał 12-latek w programie TVN.

W galerii publikujemy zdjęcia uzdolnionego 12-latka, który wygrał 14. edycję „Mam Talent”.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Ela (gość)

  Bardzo zdolny, gratulacje z wygranej,tym bardziej że pochodzi z mojego miasta.

  28.11.2022 10:45
 • Greg (gość)

  Żed... Ciekaw jestem co ty potrafisz, i już nawet nie pytam czy lepiej tylko czy w ogóle....

  27.11.2022 19:41
 • Zed (gość)

  Wysluchac jeden jego utwor to jak poznac cala jego tworczosc, wszystko na jedno kopyto.Finaly mam talent to jakies ustawki,nie polecam.

  27.11.2022 16:31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×