"Twoja twarz brzmi znajomo". Michał Wiśniewski cierpi na nieuleczalną chorobę. "Pod koniec zaczęło już atakować twarz"

Karol Gawryś
Karol Gawryś
Fot. Gałązka/AKPA
Fot. Gałązka/AKPA
Michał Wiśniewski przyzwyczaił już wszystkich do tego, że nie boi się rozmawiać na trudne tematy z mediami. W ostatniej rozmowie z Karoliną Kalatzi w cyklu "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl", muzyk wyznał, że od lat zmaga się nieuleczalnym schorzeniem, które o mało co nie zostawiło na jego ciele trwałych zmian. Co mu dolega?

Michał Wiśniewski cierpi na nieuleczalną chorobę. Zaskakujące wyznanie muzyka

Michał Wiśniewski znany jest z tego, że nie boi się poruszać publicznie trudnych tematów, nawet tych dotyczących jego stanu zdrowia. Muzyk m.in. otwarcie mówił o nowotworze, czy uzależnieniu od alkoholu. Obecnie juror programu "Twoja twarz brzmi znajomo" nie pije już szósty rok, jednak alkoholizm nie jest jedyną chorobą, z którą musi się zmagać. W cyklu Karoliny Kalatzi "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" Michał Wiśniewski postanowił szczerze opowiedzieć o swoim życiu i chorobach, z którymi musi się mierzyć.

Jak się okazuje, frontmen zespołu "Ich troje" od lat cierpi na łuszczycę, czyli przewlekłą, nieuleczalną chorobę dermatologiczną, której charakterystycznym objawem są zmiany skórne, pojawiające się najczęściej na łokciach i kolanach, skórze głowy, plecach i paznokciach. W pewnym momencie życia, choroba dała się we znaki Michałowi Wiśniewskiemu do tego stopnia, że praktycznie stracił on paznokcie i podczas wywiadów usilnie ukrywał swoje dłonie.

Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Ja dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci - wyznał muzyk. Dodał, że w najgorszym momencie swojej choroby podczas każdego wywiadu miał tak złączone dłonie, żeby nie było widać zmian - Robiąc cykl programów w telewizji, dziewczyny nakładały mi paznokcie w studiu lub przed studiem. To wyglądało po prostu fatalnie. Pod koniec zaczęło już atakować twarz - opowiedział w rozmowie z Karoliną Kalatzi w "Intymnych rozmowach".

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn