"Westworld". Twórcy zdradzają, czego możemy spodziewać się po 4. sezonie. Odcinki będą łatwiejsze w odbiorze?

Pierwszy odcinek 4. sezonu "Westworld" już za nami, za 3 dni premiera kolejnego. Twórcy oraz członkowie obsady w rozmowie z "The Hollywood Reporter" zdradzili, czego możemy spodziewać się po nadchodzących odcinkach.

Multimedia

"Westworld 4". Twórcy zdradzają, czego możemy spodziewać się po 4. sezonie. Odcinki będą łatwiejsze w odbiorze?

Pierwszy odcinek 4. sezonu "Westworld" już za nami, za 3 dni premiera kolejnego. Już teraz widać, że twórcy stworzyli łatwiejszy w odbiorze sezon, w porównaniu do 3. odsłony dystopijnej serii. W nowych odcinkach oglądamy nowe światy, inne postaci, zmieniony jest styl serialu. Czego możemy spodziewać się po zbliżających się odcinkach? Twórcy i członkowie obsady uchylają rąbka tajemnicy.

Ed Harris, czyli serialowy William, w rozmowie z The Hollywood Reporter mówił o wspomnianym już łatwiejszym odbiorze odcinków. Według jego słów, motywacje bohaterów mają być nieco jaśniejsze niż w przypadku poprzednich odsłon serialu:

Myślę, że 4. sezon jest trochę łatwiej zrozumieć – co się dzieje, jakie są strony, kto co próbuje zrobić. Myślę, że jest to trochę jaśniejsze niż w 3. sezonie, który był dla mnie bardzo mylący, ponieważ było tak wiele wymiarów i każdy mógł być [sprawcą]. Nadal tak jest, ale nie jest to aż tak skomplikowane.

Oficjalny zwiastun 4. sezonu. Nowe światy i zmiany w obsadzie w serialu HBO!Zobacz więcej

Twórcy "Westworld" pozostają jednak wierni swojemu pomysłowi na serial, w którym nic nigdy nie jest pewne i podstawowe informacje, które mamy na temat głównych postaci mogą w sekundę okazać się fałszywe. Mówiła o tym jedna z producentek i scenarzystek serialu, Alison Schapker:

Zawsze chcemy, żeby wszyscy poddawali w wątpliwość naturę własnej rzeczywistości i myślę, że nie ma sposobu, aby obejrzeć ten serial i nie kwestionować ciągle założeń, które przyjmujemy, historii, które sobie opowiadamy i czy to naprawdę jest prawdziwe, czy może coś jest pod tą powierzchnią?

Z kolei Lisa Joy, współtwórczyni "Westworld", opowiedziała o tym, na czym skupi się 4. sezon serialu i czym odróżni się od poprzednich odsłon:

Wcześniej zbadaliśmy to, w jaki sposób hostowie są jak ludzie oraz to, jak ich życia są w pętki, a ich uczucia i aspiracje mogłby być postrzegane jako bardzo humanistyczne. W tym sezonie patrzymy na to inaczej: do jakiego stopnia nasz własny charakter jest wcześniej zaprogramowany? Do jakiego stopnia nasze własne pętle są nieodwracalne i niezmienialne - sposoby, w jakie społeczeństwo filtruje nas do bycia czymś, to, jak nasze własne DNA i predyspozycje, hormony, nastroje i uczucia określają z góry naszą ścieżkę?

Największe hity z gatunku science-fiction. Znasz wszystkie?Zobacz więcej

Nowe odcinki 4. sezonu "Westworld" ukazują się w poniedziałki na HBO Max!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×