"Gra o tron". Spin-off serialu HBO zamówiony! Era Herosów motywem przewodnim – co o niej wiemy? [TWÓRCY, FABUŁA, BOHATEROWIE, TEORIE]

"Gra o tron" - spin-off hitowego serialu HBO został już zamówiony. Akcja nowej serii będzie rozgrywać się tysiące lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Co wiemy o prequelu "Gry o tron"? Kto za niego odpowiada i jakich bohaterów w nim poznamy? Sprawdźcie szczegóły dotyczące spin-offa "Gry o tron" osadzonego w Erze Herosów!

Multimedia

Od ubiegłego roku wiadomo, że "Gra o tron" doczeka się aż pięciu spin-offów. Już wtedy George R.R. Martin informował, że nowe seriale będą tak naprawdę prequelami, ponieważ ich akcja będzie rozgrywać się przed wydarzeniami przedstawionymi w "Grze o Tron". Twórca legendarnej sagi zapewniał wtedy jednocześnie, że osadzone w świecie Westeros nowe projekty nie będą opowiadały o Dunku i Jaju oraz rebelii Roberta Baratheona – czyli jednych z najpopularniejszych wątków. W czerwcu 2018 roku HBO poinformowało, że pilot pierwszego spin-offa "Gry o tron" został już zamówiony. Co o nim wiadomo?

"Gra o tron" - spin-off serialu w Erze Herosów

Akcja pierwszego spin-offa będzie rozgrywać się ok. 10 000 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Motywem przewodnim będzie Era Herosów - okres, który rozpoczął się od Paktu Pierwszych ludzi i dzieci lasu. Będzie to historia, której nie znamy: od przerażających sekretów z historii Westeros przez genezę Białych Wędrowców, aż po tajemnice Wschodu i legendę Starków. Spin-off "Gry o tron" powstaje najprawdopodobniej pod tytułem "The long night", czyli "Długa noc". Oficjalny opis spin-offa "Gry o ton" znajdziecie poniżej:

Mający miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z „Gry o tron” serial stanowi zapis upadku świata ze złotej Ery Herosów w mrok. I wiemy tylko jedno: od przerażających tajemnic historii Westeros przez prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców i tajemnice Wschodu po legendarnych Starków… to nie jest historia, którą znamy.

Czy Tyrion zdradzi Daenerys w 8. sezonie? [PRZEWIDYWANIA]Zobacz więcej

Jednym z najważniejszych wydarzeń Ery Herosów była tzw. Długa Noc - sroga zima, która miała trwać przez całe pokolenia. Tak o tym Długiej Nocy wypowiadała się Stara Niania z „Gry o tron”:

Tysiące lat temu nadeszła zima, mroźna, sroga i tak długa, że żaden człowiek nie potrafił jej objąć swoją pamięcią. Nadeszła noc długa jak jedno pokolenie. Królowie drżeli i umierali w swoich zamkach, podobnie jak trzody w zagrodach. Kobiety wolały udusić swoje dzieci niż patrzeć, jak umierają z głodu. A kiedy potem płakały, łzy zamarzały na ich policzkach.

To właśnie w trakcie Długiej Nocy Biali Wędrowcy po raz pierwszy przekroczyli granice Krain Wietrznej Zimy. Mieli dosiadać monstrualnych lodowych pająków oraz umarłych koni, które wskrzeszali. Innych udało się pokonać i zepchnąć na daleką Północ armii pod dowództwem Azora Ahai. Po tym wydarzeniu wzniesiono Mur i utworzono Nocną Straż. Postaci takie jak Brandon Budowiczy, ser Artys Arryn, Garth Zielonoręki czy Durran Smutek Bogów okażą się najpewniej głównymi bohaterami prequela "Gry o tron". To właśnie oni w Erze Herosów stworzyli podwaliny Siedmiu Królestw.

Bran Stark w prequelu "Gry o tron?

To jedna z teorii fanów, którzy sugerują, że jedyną znaną nam postacią z "Gry o tron", która może pojawić się w nowym serialu osadzonym w świecie Westeros będzie syn Edda Starka. Dlaczego? Bran Stark to chłopak o niesamowitych zdolnościach, potrafi widzieć teraźniejszość, przyszłość oraz przeszłość, na którą w jakiś sposób może wpływać. Podróżujący w czasie Bran mógł m.in. doprowadzić do obłędu Szalonego Króla Aerysa Targaryena. Idąc dalej mógł również stać się Branem Budowniczym, czyli jednym z postaci znanych z Ery Herosów - obu łączy zresztą chęć pokonania Innych. Nie bez znaczenia są tutaj słowa Starej Niani, która twierdziła, że wszyscy Branowie są dla niej jak jedna osoba.

Spin-off "Gry tron" - twórcy

Twórcami pierwszego spin-offa "Gry o tron" są George R.R. Martin oraz Jane Goldman ("X-Men: Pierwsza klasa", "Kick-Ass", "Kingsman: Tajne służby"). To właśnie Goldman stworzyła scenariusz odcinka pilotażowego. Warto dodać, że nad pozostałymi spin-offami "Gry o tron" pracują również Max Borenstein ("Godzilla", "Kong: Wyspa Czaszki"), Brian Helgeland ("Tajemnice Los Angeles") i Carly Wray ("Mad Men").

Prequel Gry o tron" - obsada

30 października 2018 roku gruchnęła wiadomość o tym, że jedną z głównych ról w pilocie spin-offa "Gry o tron" zagra Naomi Watts. Aktorka słynie z wymagających i różnorodnych ról - grała zarówno w horrorach, jak "The Ring", thrillerach, jak "Mullholland Drive" Davida Lyncha, a także w biografii kostiumowej o księżnej Dianie. Szczegóły jej roli w spin-offie "Gry tron"pozostają nieznane, wiadomo jednak, że jej bohaterka będzie charyzmatyczną lwicą salonową, ukrywającą mroczny sekret. Warto pamiętać, że castingi wciąż trwają i według ogłoszenia z norweskiej strony dla aktorów, przesłuchania do "poufnego, niezatytułowanego projektu HBO" mają potrwać od 24 października do 17 listopada.

Powstanie kilka wersji finału! HBO uniknie w ten sposób wycieków?Zobacz więcej

Prequel Gry o tron" - kiedy premiera?

Premiera nowego serialu osadzonego w świecie Westeros odbędzie się nie wcześniej niż w 2020 roku, czyli rok po premierze ósmego i ostatniego już sezonu "Gry o tron". Szczegóły projektu nie są jednak jeszcze znane. HBO jakiś czas temu informowało, że spin-off może liczyć na znacznie większy budżet niż "Gra o tron".

Zobacz galerię

Źródło: Storyful/x-news

Tekst pierwotnie opublikowany 10 czerwca 2018 roku, o godz. 21:23:13

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×