Linoskoczek Nik Wallenda przeszedł nad Wielkim Kanionem [ZDJĘCIA]

Discovery Channel uchwyciło historyczne przejście linoskoczka Nika Wallendy przez Wielki Kanion Kolorado.

Multimedia

Linoskoczek Nik Wallenda - “Król liny" - dokonał historycznego czynu przechodząc przez Wielki Kanion Kolorado. To była największa wysokość, na jakiej kiedykolwiek szedł Wallenda - prawie 500 m nad rzeką M. To więcej niż mierzy Empire State Building. Program "Nik Wallenda nad Kanionem Kolorado (na żywo)" był transmitowany w nocy z niedzieli na poniedziałek w całych Stanach Zjednoczonych i do 223 państw na całym świecie, dzięki Discovery Channel.

  • Wielki Kanion Kolorado odwiedzałem, gdy byłem dzieckiem. Odkąd pamiętam, moim marzeniem było przejść nad tak spektakularnym miejscem - mówi 34-letni Wallenda, członek siedmiopokoleniowej rodziny "Latających Wallendów". - Jestem bardzo wdzięczny członkom plemienia Navajo za to, że pozwolili mi spełnić moje marzenia oraz Discovery Channel za wiarę w moje umiejętności.

Wallenda przeszedł po linie rozpiętej na długości 470 metrów pomiędzy brzegami Wielkiego Kanionu Kolorado, bez użycia jakiegokolwiek zabezpieczenia. Wallenda uważa, że zabezpieczenie tworzy fałszywe poczucie bezpieczeństwa i umniejsza sztuce, jaką jego rodzina doskonaliła przez pokolenia. Ten niesamowity wyczyn był również szansą na uhonorowanie słynnego pradziadka Nika, legendarnego Karla Wallendy, który zginął spadając z liny w Portoryko w 1978 roku.

Przejście przez Wielki Kanion Kolorado było ósmym rekordem Wallendy, wliczając jego spacer nad wodospadem Niagara ze Stanów Zjednoczonych do Kanady w 2012 roku. Obecnie planuje swój kolejny niezwykły wyczyn, którym może być przejście po linie pomiędzy Empire State Building a Chrysler Building w Nowym Jorku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×