TYLKO U NAS! Q&A "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" odc. 4. Masakra w Columbine [WIDEO]

W 4. odcinku programu "Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie" poznamy historię masakry w w Columbine. Zobacz Q&A z tego odcinka.

Multimedia

Masakra w Columbine: Emisja: 19 listopada, godz. 22:00

We wtorek, 20 kwietnia 1999 roku, w Columbine High School, liceum znajdującym w pobliżu miast Littleton i Denver w stanie Kolorado w USA, doszło do jednego z największych masowych zabójstw na terenie placówek oświatowych w historii Stanów Zjednoczonych. Dwóch nastoletnich uczniów tej szkoły, 18-letni Eric Harris i 17-letni Dylan Klebold, weszli na jej teren i, strzelając z broni palnej, zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela, raniąc przy tym 24 inne osoby. Oprawcy przez ponad rok gromadzili broń, amunicję, materiały wybuchowe oraz noże. Wszystko po to, by dobrze przygotować się do planowanej masakry. Pierwotnie chcieli wysadzić szkolną stołówkę, by śmierć poniosła jak największa liczba osób. Gdy podłożone na terenie szkoły bomby nie eksplodowały, chłopcy wkroczyli na teren placówki zbierając krwawe żniwo. Po trwającej 40 minut masakrze, sprawcy popełnili samobójstwo, zanim do budynku wkroczyła policja.

Wydarzenia w szkole Columbine stały się punktem zaczepnym dla filmu dokumentalnego autorstwa Michaela Moore'a pt. „Zabawy z bronią” (Bowling for Columbine). Produkcja poruszyła problem zabójstw z użyciem broni palnej w Stanach Zjednoczonych.

CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS! Q&A "ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE" ODC. 3. KOSZMAR W CENTRUM HANDLOWYM [WIDEO] TYLKO U NAS! Q&A "ZBIGNIEW URBAŃSKI: PRAWDZIWE ZBRODNIE" ODC. 2. ZABÓJSTWA W MIAMI [WIDEO]

STUDIO ZE ZBIGNIEWEM URBAŃSKIM Gościem Zbigniewa Urbańskiego będzie psycholog śledczy Bogdan Lach. Bogdan Lach jest jednym z najsłynniejszych polskich profilerów. Jest współautorem publikacji Zbrodnia niedoskonała, która przybliża świat profilowania kryminalnego i tajniki prowadzenia śledztw.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×