wyklęty film

Przeczytaj także:

"Historia Roja". Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński domaga się filmu o Żołnierzach Wyklętych na festiwalu w Gdyni. Dyrektor festiwalu odpowiada [OŚWIADCZENIE]

Chociaż od premiery "Historii Roja" w reżyserii Jerzego Zalewskiego minęło już kilka miesięcy, to wciąż nie brakuje kontrowersji wokół tego obrazu. Produkcja, która została przez większość krytyków zrównana z ziemią, dla strony rządzącej jest oczkiem w głowie i dlatego obóz rządowy jest zdziwiony, że obrazu o Żołnierzach Wyklętych zabrakło w zestawie filmów konkursowych, które zostaną zaprezentowane na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

23.08.2016Historia Roja

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w TVP. Zobacz plan emisji! [WIDEO]

Transmisja uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, widowisko "Niezłomnym - honor", koncert Contra Mundum "Cześć i chwała Bohaterom – w wierszu i boju", liczne filmy dokumentalne oraz programy publicystyczne poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, a także specjalne spoty – to propozycje programowe Telewizji Polskiej na koniec lutego i początek marca, związane z obchodzonym po raz piąty Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

26.02.2016TVP

"Historia Roja". Żołnierze Wyklęci po raz pierwszy w kinie! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Prezentujemy oficjalny zwiastun „Historii Roja” w reżyserii Jerzego Zalewskiego. Jest to pierwszy film fabularny poświęcony tematyce Żołnierzy Wyklętych. W rolach głównych: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Marcin Kwaśny, Mariusz Bonaszewski, Piotr Nowak, Wojciech Żołądkowicz, Sławomir Orzechowski, Karolina Kominek i Tomasz Dedek. Film pojawi się w polskich kinach 4 marca 2016 roku. Uroczysta premiera „Historii Roja” planowana jest na 29 lutego, w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

14.12.2015Historia Roja

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×