"Milionerzy". Tomasz Orzechowski nowym milionerem w programie Huberta Urbańskiego! Kim jest i co o nim wiemy?

W "Milionerach" jest o co grać - stawką jest wszak milion złotych! Do tej pory wąskie grono osób usłyszało od Huberta Urbańskiego pytanie za milion, a jeszcze mniej udzieliło poprawnej odpowiedzi. Grono powiększyło się o jedną osobę, której w 2022 r. udało się wygrać główną nagrodę!

Multimedia

Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych w "Milionerach"!

Program "Milionerzy" cieszy się sporą w Polsce popularnością, a ta nie słabnie od 1999 r., kiedy to 3 września wyemitowano 1. odcinek programu. W programie uczestnicy mają okazję sprawdzić swoją wiedzę z bardzo szerokiego zakresu.

W polskiej edycji "Milionerów" pytanie za milion padło dokładnie 29 razy, ale do tej pory poprawnych odpowiedzi udzieliła zaledwie czwórka: w 2010 r. był to Krzysztof Wójcik, w 2018 r. Maria Romanek, w 2019 r. Katarzyna Kant-Wysocka, a w 2021 r. - Jacek Iwaszko. Teraz grono milionerów powiększyło się o nowego zwycięzcę: Tomasza Orzechowskiego, który poprawnej odpowiedzi udzielił w 1254. z 19 września 2022 roku.

Świetnie skrojone garnitury to jego znak rozpoznawczy! Zobacz stare zdjęcia Zobacz więcej

Tomasz Orzechowski swoją grę w najnowszej edycji "Milionerów" rozpoczął 14 września br. Nie omieszkał skorzystać z kół ratunkowych już przy 1. pytaniu (pytanie do publiczności), podobnie jak przy pytaniu za 125 tys. zł (telefon do przyjaciela). Także przy kolejnym pytaniu ratował się kołem ratunkowym (pół na pół).

Pytanie za milion w przypadku Orzechowskiego brzmiało następująco:

Kto w połowie XIX w. skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?

Miał cztery odpowiedzi: A: Franciszek Liszt z Raiding, B: Edward Grieg z Bergen, C: Robert Schumann z Zwickau, D: Tekla Bądarzewska z Mławy. Właściwą odpowiedzią była odpowiedź D, Tekla Bądarzewska z Mławy.

Tomasz Orzechowski - kim jest nowy milioner

Okazuje się, że granie o pieniądze to żadna dla Orzechowskiego nowość. Jak zauważa Plejada, księgowy z Łodzi w 2020 r. wziął udział w programie "Va Banque", gdzie występował w 8. odcinkach, wygrywając kwotę 64 tys. zł. Wówczas zdradził również co nieco o sobie.

Jestem mistrzem śniadań, to jest najważniejszy posiłek dnia, według mnie. Uwielbiam to robić. Uwielbiam wstawać wcześnie i po prostu zrobić coś z całego świata, np. wenezuelską arepę. To jest taki placek kukurydziany, w który można włożyć jajko. Idealne śniadanie - przywołuje jego słowa serwis.

Serial przyniósł jej popularność i rozpoznawalność. Czym Karolina Borkowska zajmuje się dzisiaj?Zobacz więcej

Rok później, w 2021 r., Orzechowski wystąpił w programie "Jeden z dziesięciu", gdzie choć wygrał zaledwie 10 tys. zł, ale na stałe zapisał się w historii programu. Wszystko za sprawą zdobycia 533 pkt. - znał odpowiedzi na niemalże wszystkie pytania. Poległ dopiero przy zagadnieniach dotyczących mody.

Liczę również na to, że wystartuję jeszcze w niejednym teleturnieju, ponieważ to dobre miejsce do radzenia sobie ze stresem, a poza tym dają możliwość poznawania ludzi z pasją. Polecam każdemu taką przygodę - mówił w 2021 r., przypomina Plejada.

Redakcja Telemagazyn gratuluje wygranej i życzy dalszych sukcesów!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×