Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skuteczna Concordia

Dariusz Piekarczyk
Marcin Juszkiewicz (przy piłce), mimo że grał nieźle, nie strzelił gola dla Concordii Fot. Dariusz Śmigielski
Piłkarze drugoligowej Concordii Piotrków odzyskali skuteczność. W dwóch meczach sparingowych strzelili dziewięć goli!

Przypomnijmy, że podczas rundy wiosennej III ligi zespół trenera Sławomira Majaka przez 623 minuty nie potrafił strzelić bramki. W rundzie rewanżowej strzelił jedynie 17 goli.

Piotrkowianie przebywali przez cały tydzień na obozie w Dębicy. Wracają dziś. Drużyna nie tylko trenowała. Rozegrała dwa mecze z ekipami czwartoligowymi z Podkarpacia - Kolbuszowianką Kolbuszowa i Rzemieślnikiem Pilzno. Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką piotrkowian.

- Wynik nie jest ważny - uważa Marek Pochopień, drugi trener drużyny. - Mecze były testem nowych piłkarzy. Niektórzy pokazali się z dobrej strony. Po powrocie z obozu podejmiemy decyzję, kto z nich zostaje.

Na obozie z Concordią przebywa aż siedmiu nowych piłkarzy: Daniel Cyzio z MSP Szamotuły to syn Jacka(byłego trenera Pelikana Łowicz oraz znakomitego niegdyś pierwszoligowego piłkarza). Przemysław Jakóbiak z Lecha Poznań. Damian Dwornik z GKS Bełchatów, Kamil Cichoń z GUKS Gorzkowice, Michał Czarny z drużyny juniorów starszych Stali Mielec, Michał Nowacki ze Stali Niewiadów oraz Marian Pogorzałek z ŁKS Łódź. Ten ostatni piłkarz występował w zespole Młodej Ekstraklasy przy alei Unii. Ma jednak małe szanse, aby występować w Concordii, głównie ze względu na sporą nadwagę. Trener Marek Pochopień zachwycony jest za to grą Michała Czarnego.

- To obrońca, który grał z Kolbuszowianką - wyjaśnia. - Sporo potrafi. Z kolei Przemysław Jakóbiak błysnął znakomitym przeglądem sytuacji na boisku.

Concordia zainteresowana jest ponadto bramkarzem Andrzejem Szyszką, który występował ostatnio w Olimpii Elbląg. Zawodnik zaliczył dziewięć spotkań w ekstraklasie w barwach drużyny z Płocka. Było to osiem lat temu. Piotrkowianie złożyli także propozycję gry Rafałowi Misztalowi z GKS Bełchatów. Niektórzy byli piłkarze Concordii znaleźli nowe kluby. Łukasz Stasiak będzie występował w Wigrach Suwałki, a Norbert Czubała w Zniczu Pruszków. Bramkarz Maciej Humerski oraz Rafał Kubiak są w Dolcanie Ząbki.

Tymczasem ze sponsorowania Concordii zrezygnował niespodziewanie po kilkunastu latach były prezes OZPN Piotrków Włodzimierz Motyka. Podobno to odwet za to, że podczas zjazdu sprawozdawczo-wyborczego Dariusz Dzwonnik, prezes Concordii, zaatakował Stanisława Sipę, obecnego prezesa.

Concordia - Kolbuszowianka 3:4 (0:2)

Bramki: 0:1 - Robert Szalony (30), 0:2 - Robert Szalony (38), 0:3 - Robert Szalony (49), 1:3 - Łukasz Raczyński (63), 2:3 - Artur Jędrzejczyk (77), 3:3 - Marcin Juszkiewicz (79), 3:4 - Krzysztof Lenart (88)

Concordia. I połowa: Paweł Wiśniewski - Szulc, Rączka, Stolarski, Moliński - Szymczak, Cyzio, Jakóbiak, Adamski - Belcerek, Zaor. II połowa: Dąbrowski, Rudak - Komar, Cichoń, Kukułka, Jabłecki - Dwornik, Błachowicz, Stańczyk, Juszkiewicz - Jędrzejczyk, Spychała. Trener: Sławomir Majak.

Concordia - Rzemieślnik Pilzno 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Mariusz Rachubiński (30), 2:0 - Mariusz Rachubiński (40), 3:0 - Mariusz Zaor (53), 4:0 - Mariusz Zaor (55), 5:0 - Robert Spychała (67), 6:0 - Mariusz Zaor (85)

Concordia. I połowa: Rudak - Rączka, Kukułka, Pogorzałek - Moliński, Jakóbiak, Juszkiewicz, Balcerek - Nowacki, Rachubiński. II połowa: Paweł Wiśniewski - Czarny, Jabłecki, Szulc, Pogorzałek - Adamski, Błachowicz, Dwornik, Cyzio - Spychała, Zaor. Trener: Sławomir Majak.